Реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

Отримання ліцензій
15.02.2017
Оформлення дозволів
15.02.2017

Реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

Організаційно-правова форма господарювання — форма здійснювання господарської (зокрема, підприємницької) діяльності з відповідною правовою основою, яка визначає характер відносин між засновниками (учасниками), режим майнової відповідальності по зобов’язаннях підприємства (організації), порядок створення, реорганізації, ліквідації, управління, розподілу одержаних прибутків, можливі джерела фінансування діяльності тощо.

Товариство з обмеженою відповідальністю – це одна з найпоширеніших організаційно-правових форм ведення господарської діяльності в Україні.

Можна виділити наступні переваги товариства з обмеженою відповідальністю як організаційно-правової форми господарської діяльності:

  • Легкість і доступність реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю для осіб.
  • Відсутність вимог до значного розміру статутного капіталу.
  • Товариство з обмеженою відповідальністю наділене всіма можливостями для здійснення господарської діяльності, як таким, як приватне підприємство, так і такими, як фізична особа-підприємець.
  • Засновниками можуть бути як фізичні так і юридичні особи.

Згідно норм чинного законодавства, товариство з обмеженою відповідальністю є підприємство, що діє на основі приватної власності суб’єкта господарювання – юридичної особи або на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці або з використанням найманої праці.

Що стосується переваг товариства з обмеженою відповідальністю як організаційно-правової форми господарювання, потрібно зазначити наступне. Наприклад, фізична особа-підприємець відповідає за своїми зобов’язаннями всім своїм майном, тоді як товариств з обмеженою відповідальністю є юридичною особою, а отже відповідає лише в межах свого майна, призначеного для здійснення господарської діяльності, а засновник – лише в межах свого вкладу, якщо інше не прописано в установчих документах.

Спеціального закону, який би визначав особливості діяльності і реєстрації товариств з обмеженою відповідальністю немає, а отже, потрібно керуватися загальними положеннями Господарського та Цивільного кодексів України, і Законом України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Установчим документом товариства з обмеженою відповідальністю є статут. Даний установчий документ повинен містити відомості про найменування юридичної особи, мету і предмет господарської діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутку й збитків, про органи управління та контролю, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень, про умови реорганізації та ліквідації суб’єкта господарювання, та інші відомості, пов’язані з особливостями товариства з обмеженою відповідальністю як організаційно-правової форми господарської діяльності.

Найменування товариства з обмеженою відповідальністю має вказувати на його організаційно-правову форму. А саме, має містити слова «товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ)» і саму назву приватного підприємства.

Директор товариства призначається засновниками товариства з обмеженою відповідальністю, дана процедура оформляється протоколом. Директором може бути як один із засновників товариства з обмеженою відповідальністю, так і особа за трудовим договором. Директор діє на підставі статуту товариства з обмеженою відповідальністю.

Директор представляє інтереси товариства з обмеженою відповідальністю у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, з підприємствами, установами, організаціями будь-якої форми власності (без доручення). Також директор має організаційно-розпорядчі функції, тобто здійснює керівництво товариством з обмеженою відповідальністю у межах, та в порядку, передбаченими статутними документами.

Для реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю потрібно зібрати повний пакет необхідних документів, перелік яких передбачений ЗУ «Про реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», та подати Державному реєстратору.

Є ряд інших особливостей товариства з обмеженою відповідальністю та його реєстрації.

Юридична компанія ТОВ «ЗВІТ-ІНФО» допоможе Вам здійснити реєстрацію ТОВ, СПД ФОП, БО, ГО та ін., якісно та в швидкий термін. Звертайтесь до нас за адресою:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.