Приватизація земельної ділянки

Про стягнення страхового відшкодування
15.02.2017
Виконавче провадження
15.02.2017

Приватизація земельної ділянки

На даний момент досить часто звертаються громадяни з необхідністю приватизації земельної ділянки. Найчастіші підстави – отримання у спадщину будинку, його частини, земельного паю, або інших прав похідними, чи що призводять до виникнення права власності на земельну ділянку.

Незважаючи на численні зміни законодавства, порядок приватизації земельної ділянки тривалий час є незмінним, і на даний момент виглядає наступним чином:

  1. Звернення громадянином до місцевого органу самоврядування, чи виконавчої владиз заявою про передачу земельної ділянки у власність.

У випадку якщо ваша земельна ділянка знаходиться у межах населеного пункту, то звертатися необхідно до сільської, селищної, чи відповідної міської ради. У випадку ж коли земля знаходиться поза межами населеного пункту – тоді вже необхідно звертатися до відповідної державної адміністрації. Але, незважаючи на таку просту розмежованість на місцях завжди виникає питання розмежування повноважень, і самому буває важко зрозуміти куди необхідно звертатися. Тому, спочатку звернутися (зателефонувати або відвідати) місцеву раду чи адміністрацію, де вам підкажуть куди необхідно звертатися з такою заявою. У заяві вказується площа та цільове призначення земельної ділянки.

Крім того, варто звернути увагу на те що обсяги безоплатної приватизації встановлені у ст. 121 Земельного кодексу України.

  1. Прийняття рішення відповідним органом ( до якого ви звернулися з заявою) про надання дозволу на розробку документації із землеустрою. Як правило такі звернення розглядаються у місячний термін.

 

  1. Наступним кроком після отримання дозволу на розробку документації із землеустрою є пошук і звернення до відповідної організації, яка розробляє землевпорядну організацію. Такі організації без проблем можна знайти у інтернеті, або ж дізнатися про них у місцевому відділі Державного земельного агенства.

Після звернення вам необхідно укласти договір з такою організацією на розроблення землевпорядної документації. Як правило, строк розроблення документації не перевищує 2 місяців. Також, зверніть увагу на те, щоб землевпорядна організація зробила вам електронну копію всіх документів, і щоб даний пункт був передбачений у договорі.

  1. Розроблену документацію необхідно подати до відповідного органу, що видав дозвіл на її розроблення. Рішення про надання ділянки у користування, як правило, приймається на протязі 2 тижнів, після чого вам видаються документи, що виступають підставою для виникнення права власності, та реєстрації його у встановленому законом порядку.

Однак, не зважаючи на оманливу малу кількість кроків у виконанні такої процедури, на практиці завжди виникають проблеми. Так, доволі часто з’ясовується що у земельної ділянки немає кадастрового номеру, що площа земельної ділянки перевищує норми безкоштовної приватизації, або що органи відмовляють у видачі дозволу на розробку документації та ін.

Для отримання практичних та юридичних порад щодо усунення або уникнення таких проблем, рекомендуємо Вам звернутися до спеціалістів у сфері права, за телефонами: (032) 247-12-11 або (096) 577-34-14

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.